Przejdź do treści

Naticol® – Zdrowie mięśni, kości stawów

KONDYCJA MIĘŚNIOWO-SZKIELETOWA

Badania kliniczne wykazały, że codzienne spożywanie peptydów kolagenowych Naticol® może pomóc w zapobieganiu i leczeniu powszechnych zaburzeń mięśniowo-szkieletowych związanych ze starzeniem się, w tym osteoporozy i sarkopenii.

Osteoporoza to utrata masy kostnej i pogorszenie jakości tkanki kostnej, co skutkuje zwiększonym ryzykiem złamań. Sarkopenia to utrata masy mięśniowej i jest uważana za główny czynnik ograniczający sprawność ruchową osób starszych.

Związana z wiekiem utrata białka kolagenowego w narządzie ruchu i strukturach nośnych – stawach – pogarsza zarówno osteoporozę, jak i sarkopenię.

Suplementacja peptydami kolagenowymi Naticol® pomaga naturalnie zachować ruchomość stawów, łagodząc wpływ takich schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego.

ZAPALENIE KOŚCI I STAWÓW

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest ważną przyczyną niepełnosprawności, dotykającą ponad połowę osób w wieku 65 lat lub starszych. Jest to najczęstsza choroba stawów. Do tej pory jedyne dostępne zabiegi mają na celu zmniejszenie objawów, takich jak ból i stan zapalny oraz utrzymanie ruchomości stawów.

Przyjmowanie 10g peptydów kolagenowych Naticol® dziennie przez okres do 12 tygodni, wykazało klinicznie złagodzenie objawów choroby zwyrodnieniowej stawów.